İstikbal

1989 yılında Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde kurulan şirketimiz, Türkiye’nin en büyük yatak üretim tesisine sahip olup ev tekstili üretim ve elyaf işleme tesislerini de bünyesinde barındırmaktadır. Türkiye’de yatak sektöründe lider, ev tekstili üretiminde ise önemli bir yere sahip olan şirketimizde, İstikbal ve Bellona markalı yataklar; İstikbal, Bellona, Mondi ve Deco markalı ev tekstili ürünleri üretilmektedir.
İstikbal Mobilya, hisselerinin tamamı Boydak Holding’e ait en eski şirkettir. İki üretim tesisi ile genel merkezi Kayseri’dedir. Yaklaşık 69.200 m² kapalı, 56.032 m² açık alanda yatak, ev tekstili ve endüstriyel üretim yapmaktadır.
İstikbal Mobilya, yaylı yatak, sünger yatak, sandıksız baza, uyku setleri, nevresim takımları, yatak örtüleri, yatak koruyucular, yastık, pike, fonksiyonel bebek koltuğu, bebek uyku ürünleri, battaniye, çarşaf, havlu ve bornoz takımları, kırlent gibi uyku ürünleri üretmektedir. Buna ek olarak hem bu ürünlerin bir girdisi olan hem de Boydak Holding’in diğer şirketlerine ve dış pazarlara üretilen rulo-vatka elyaf, silikonize yastık, kırlent dolgu elyafı, kartanesi kırlent yastık dolgu elyafı, kırlent yastık kılıfı, bahçe mobilyaları minder elyafı gibi endüstriyel ürünler İstikbal Mobilya’nın ürün portföyü içerisindedir.
Yatak üretiminde Türkiye liderliğini sürdürüp, yurtdışı pazarlarda pazar payını arttırmak, ev tekstilinde sektör lideri olmak, mevsimsel etkiler başta olmak üzere sektör içi ve dışı gelişmelere daha hızlı ve esnek cevap verebilmek amacıyla hem yatak, hem de ev tekstilinde devam etmekte olan yeni yatırımla İstikbal Mobilya, Avrupa’nın tek çatı altında en büyük entegre yatak üretim tesisi konumuna ulaşacaktır.
İstikbal Mobilya, kuruluşundan bugüne hızla büyüme ve gelişme trendi göstermiş; sektöründe, ülke çapında lider kuruluş olmasına rağmen küresel gelişmelere ayak uydurma çalışmaları ile lider kalmayı hedef edinmiştir.
Türkiye’de hazır yatak sektörü 1960’lı yıllarda oluşmuş, İstikbal Mobilya’nın ana rakipleri yıllar bazında bu sektör içinde konumlanmıştır. Boydak Holding sektöre 1990’lı yıllarda rakiplerinden çok sonra girmiş olmasına rağmen, İstikbal ve Bellona markalı hazır yataklar Türkiye pazarının liderliğini sürdürmektedir. İstikbal ve Bellona markaları bu alanda sektörün en iyi bilinen ilk iki markasıdır.
“Dünya Uyku Ürünleri Sektörüne Katmak” misyonu ve “Dünya Uyku Lideri Olmak” vizyonundan hareketle İstikbal Mobilya, yıllar bazında yenilikçi ürün ve teknolojik yatırımlara odaklanarak sektör liderliğini korumakta ve küresel pazarda da uyku liderliğine oynamaktadır.

Merkez : Semerkant Mah. Baylan Sk. No:13 BOLU
Şube : Semerkant Mah. Semerkant Cad. No:2 BOLU
Şube : Esas 14 Burda AVM No:8/16FF101 BOLU  
Telefon : 0 374 215 58 23 PBX
Faks : 0 374 212 75 78
V.D. : 608 011 70 11 BOLU Vergi Dairesi
T.S.N. : 4227
Mersis No : 0 6080 1170 1100016

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omn Portal